Досвід ендоваскулярного закриття дефекту міжпередсердної перегородки оклюдером Amplatzer

Досвід ендоваскулярного закриття дефекту міжпередсердної перегородки оклюдером Amplatzer

Мета роботи — показати, що черезшкірна корекція вторинного дефекту міжпередсердної перегородки (ДМПП) є безпечним та ефективним методом лікування цієї вади.

Матеріали і методи. За період з червня 2003 року до грудня 2008го закриття вторинного ДМПП виконано 27 пацієнтам (19 жінок, 8 чоловіків) віком від 7 до 54 років (середній вік 22,2 року ± 13,2 року). Всім пацієнтам проводили попередню діагностику за допомогою трансторакального ЕхоКГ, у 12 випадках (44 %) виконано транс-стравохідне ехо-дослідження. Оцінювали кількість дефектів, їхній діаметр, наявність країв дефекту, а також відсутність аневризматичного випинання міжпередсердної перегородки та інших вад серця. Діаметр ДМПП у пацієнтів був від 9 до 34 мм, у середньому (23,3 ± 7,6) мм. В одному випадку виявлено 2 ДМПП (4 %). У 3 пацієнтів ДМПП був без переднього (аортального) краю 99 (11 %). Розмір оклюдера Amplatzer Septal Occluder становив від 10 до 36 мм, у середньому (24,9 ± 7,0) мм.

Результати та обговорення. Усі пацієнти в післяопераційний період від 3 міс до 5 років скарг не пред’являли. При ЕхоКГ спостерігали адекватне положення оклюдера на міжпередсердній перегородці, без порушення функції атріовентрикулярних клапанів, ритму серця та резидуальних шунтів.

Висновки. Ендоваскулярне закриття вторинного ДМПП за допомогою оклюдера системи Amplatzer дозволяє усунути внутрішньосерцеве шунтування крові у 100 % хворих з відносно невеликою частотою серйозних ускладнень (ушкодження стінки лівого передсердя з тампонадою серця в 3,7 %).

Ключові слова: вторинний дефект міжпередсердної перегородки, черезшкірне закриття, окклюдер Amplatzer.

Скачати у форматі pdf

Важлива інформація для пацієнтів

Інформаційний лист

Інфекційний ендокардит

Ми спеціалізуємося на лікуванні серця сучасним методом із застосуванням кращих технологій

Більше 300 імплантацій оклюдерів, стентів і спіралей щорічно

Найбільша кількість операцій серед кардіоцентрів України

Дивитися статистику

Що таке ендоваскулярна хірургія?