Задать вопрос

 1. Олена 05.12.2014

  А чому збільшений правий шлуночок? Дякую.

  1. Отвечает врач 05.12.2014

   Розмір правого шлуночка, навіть виміряний, без урахування розмірів інших камер серця, ваги пацієнта тощо не є дуже об'єктивним показником. Невеликий дефект не може привести до його розтягнення. Мало того, його виміряний розмір залежить від досвіду лікаря і самого УЗД апарата. Проконсультуйтесь в нашому інституті, ми дамо Вам усі відповіді.

   Лікар Дітківський І.О.

 2. Олена 04.12.2014

  Доброго дня. Моєму чоловіку 44 роки, проведено черезстравохідне обстеження: маленький дефект МПП діаметром 4 мм.з ліво-правим скидом крові. Та правий шлуночок розширений до 3,6. Що це означає, та що нам робити дальше? Чекаю відповідь. Дякую.

  1. Отвечает врач 05.12.2014

   Добрий день, Олена!

   4 мм це маленький дефект для дорослої людини, який не створює навантаження для серця. Досить часто його плутають з відкритим овальним вікном, яке взагалі не є вадою (зустрічається у чверті здорових людей). Якщо Вашого чоловіка не турбує підвищена втомлюваність, задишка, аритмія і якщо в нього не було ішемічних інсультів, то закривати цей дефект немає сенсу. Якщо і чомусь сумніваєтесь, то можете приїхати до нас на консультацію, попередньо зателефонувавши. З собою необхідно взяти заключення і картинки черезстравохідного дослідження (а краще відео). А можете переслати це все електронною поштою, яка вказана на сайті.

   З повагою, Дітківський І.О.

Задайте нам вопрос
Личный вопрос - отметьте, если не хотите чтобы ваш вопрос публиковался на сайте
Разрешаю обработку моих персональных данных

Важная информация для пациентов

Информационный лист

Инфекционный эндокардит

Мы специализируемся на лечении сердца современным методом с применением лучших технологий

Более 300 имплантаций окклюдеров, стентов и спиралей ежегодно

Наибольшее количество операций среди кардиоцентров Украины

Смотреть статистику

Что такое эндоваскулярная хирургия?