Задати питання

 1. Елена 27.08.2014

  Здравствуйте, беременность 32 недели. У плода в области модераторного пучка МЖП определяется право-левый шунт диаметром 2мм. Насколько опасно для жизни ребенка???

  1. Отвечает врач 27.08.2014

   Здравствуйте, Елена. Мышечные дефекты межжелудочковой перегородки - самый частый врожденный порок сердца. Более половины небольших дефектов, согласно статистике, закрываются до двухлетнего возраста. У Вашего малыша дефект очень маленький, скорее всего он исчезнет еще до рождения или в первые месяцы жизни. Так, что повода для беспокойства нет, но обязательно сделайте узи после рождения. Можете обратится в Институт Амосова и мы с удовольсвием Вам поможем в этом.

 2. Елена 07.08.2014

  Добрый день! Нужно ли закрывать артериальный проток диаметром 2 мм. ребенку 7 лет? Спасибо

  1. Отвечает врач 14.08.2014

   Здравствуйте, Елена!

   Данных, которые Вы предоставили недостаточно для ответа на Ваш вопрос. Постараюсь ответить в общем о тактике лечения малеких протоков. Хирургически такие протоки лучше не трогать, так как потенциальные осложнения от операции перевешивают преимущества от закрытия. Эндоваскулярно рекомендуется закрывать следующие маленькие протоки: слышимые фонендоскопом, с увеличением левого желудочка (по данным ЭхоКГ), если ток крови через ОАП бьет в стенку легочной артерии и если последняя расширена (по данным ЭхоКГ), в случаях если ребенок часто болеет. В любом случае решение принимается родителями, но Вы должны помнить об обязательной профилактике инфекционного эндокардита в случае тяжелых заболеваний. Приезжайте к нам на консультацию, и мы вместе примем правильное решение.

   эндоваскулярный хирург Дитковский И.А.

 3. Людмила 23.07.2014

  Доброго дня.У моєї донечки ПеремимбранознийДМШП 4-4.2мм,додаткова хорда лівого шлуночка.Ми проходили у вашій лікарні консультаці.,нам порадили оперативне втручання,але ми надіємося ,що таку ваду можна усунути ендоваскулярно.Дуже надіємося на вашу допомогу.Мене цікавить чи потрібно записуватися на конкретне число,як планується дата операції....ми з Тернополя

  1. Отвечает врач 25.07.2014

   Доброго дня, Людмила!

   Скоріше за все ми зможемо закрити цей дефект ендоваскулярно за допомогою спіралі. Але остаточну відповідь я зможу вам дати після того, як ми передивимось Вас на ЕхоКГ. Попередній запис бажаний, це дуже легко зробити по одному з наших телефонів.

   лікар Дітківський Ігор Олександрович

 4. Elena 18.07.2014

  Доброго вам дня! Моїй донці 8 місяців.Лікарі поставили нам діагноз відкритий баталов проток,за даними УЗД 4.5 мм.Нам призначили консервативне лікування, але я хвилююсь ,так як донька погано набирає в вазі, менше 200 грам за місяць ,наш дільничий кардіолог сказав що далі можуть вникнути проблеми з легенями .Скажіть будь ласка,скільки в нас ще є часу до того моменту коли виникнуть необоротні зміни ,наскільки є небезпечним оперативне лікування і які документи нам потрібно приготувати для можливої госпіталізації?

  1. Отвечает врач 25.07.2014

   Добрий день!

   Відкрита артеріальна протока діаметром 4,5 мм у маленької дитини - це вада, яку обов'язково треба виправляти. Проблеми з легенями можуть виникнути, якщо є легенева гіпертензія (за даними ЕхоКГ). Оперуватися з легеневою гіпертензією необхідно до 6 місяців. Навіть, якщо у Вашої доньки гіпертензії немає, я раджу Вам закрити цю протоку ендоваскулярно зараз, оскільки вона створює перенавантаження для лівого шлуночка і дитина не набирає вагу (організму не вистачає поживних речовин, велика частина крові потрапляє у легені замість тіла). У Вашому випадку для закриття, скоріше за все, потрібен оклюдер. Ризики операції мінімальні, з документів Вам необхідно мати попередні заключення, свій паспорт і свідоцтво про народження дитини. Направлення на госпіталізацію не обов'язкове.

   лікар Дітківський Ігор Олександрович

Задайте нам питання
Особисте питання - відзначте, якщо не хочете щоб ваше питання публікувався на сайті
Дозволяю обробку моїх персональних даних

Важлива інформація для пацієнтів

Інформаційний лист

Інфекційний ендокардит

Ми спеціалізуємося на лікуванні серця сучасним методом із застосуванням кращих технологій

Більше 300 імплантацій оклюдерів, стентів і спіралей щорічно

Найбільша кількість операцій серед кардіоцентрів України

Дивитися статистику

Що таке ендоваскулярна хірургія?